top of page
Пошук
  • LvivHR Solutions

Як шукати топканидатів? Досвід Юлії Шилкев, регіональної директорки в ANCOR Ukraine

Хедхантинг кандидата на топпозицію – це наче пошуки голки в копиці сіна. Скільки часу потрібно рекрутеру, щоб знайти ідеального працівника для клієнта? Безумовно, відрізок пошуку, мотивації, інтерв’ювання та працевлаштування дуже індивідуальний.


Своїм цікавим досвідом поділилася регіональна директорка в ANCOR Ukraine, тренерка базового курсу LHRS Юлія Шилкевич:


“Ми шукали фінансового директора для міжнародної виробничої компанії. Роботодавець ставив високі вимоги до кандидата, тож пошуки тривали довго – близько року. Ми пропонували різних кандидатів: й тих, які були в активному пошуку, й тих, кого намагалися переманити з інших компаній. Географічно, ми шукали кандидатів по всій Україні, але ніхто не підходив. Зрештою ми закрили цю позицію в дуже цікавий та неочікуваний спосіб.


Паралельно з вакансією фінансового директора, для іншого клієнта ми шукали HR-директора. Одна із потенційних претендентів на позицію HRD під час інтерв’ю поскаржилася на те, як складно працевлаштуватися в Україні іноземцю, навіть якщо він дуже компетентний. З’ясувалося, що її чоловік іноземець, який вже кілька місяців без успіху шукав роботу. Ми запропонували кандидатці додати резюме чоловіка у базу ANCOR Ukraine на майбутнє. І що ж ми побачили, коли отримали його профіль? Еврика! Чоловік виявився високопрофесійним фінансистом з успішним досвідом роботи у провідних глобальних компаніях. Ми провели інтерв’ю та запропонували його кандидатуру на посаду фінансового директора. Він пройшов ряд співбесід з українським та іноземним менеджментом, й виявився саме тим, хто потрібен нашому замовнику. Чоловік ідеально пасував компанії й пропрацював там багато років, ставши згодом генеральним директором українського представництва. Для ANCOR Ukraine це був дуже позитивний та яскравий досвід.


Зазвичай, на високі посади пошуки тривають доволі довго. Адже доводиться переконувати, вмотивовувати людей, які успішні та потрібні на своїй посаді. Навіть, якщо вони планують змінювати роботу, то загалом не шукають її, поки рекрутер сам не постукає у їхні двері.


Якось ми підбирали фінансового директора для виробничої компанії у Львові. Директор компанії – іноземець, сама фірма є частиною міжнародного холдингу. Тому від кандидата вимагалося добре знання англійської, міжнародних стандартів фінансової звітності, керівний досвід тощо. Пошук був складним. Спершу ми працювали з базою даних та багато взаємодіяли з кандидатами, які перебували в активному пошуку роботи. Вони проходили перші етапи відбору у замовника (по 3-4 інтерв’ю), але не доходили до фінального чи вже після фінальної розмови не пасували компанії. Для кожного кандидата весь процес тривав близько місяця.


З часом, ми розширили інструменти пошуку через рекомендації, нетворкінг, прямий пошук топменеджмент, професійні соціальні мережі. До слова, сам пошук був конфіденційним. Потрібно було вмотивувати висококваліфіковану людину працювати у компанії «Х».


Ми поступово запропонували 17 кандидатів, що для топвакансії є доволі великою кількістю. Нашу ідеальну кандидатку ми знайшли у професійних соцмережах – вмотивувавши змінити роботу, порекомендували замовнику. Вона успішно пройшла всі етапи та всі інтерв’ю. Що ще цікаво, для зміни роботи їй потрібно було аж 3 місяці, згідно з договором на попередньому місці праці. Тож весь процес пошуку кандидата від початку до працевлаштування зайняв 9 місяців. Це був клопіткий процес, протягом якого треба було підтримувати мотивацію замовника і кандидата для того, аби все успішно відбулося для всіх учасників процесу рекрутменту”.


Мрієте формувати ідеальні пари між роботодавцем та кандидатом, опанувати професію HR-а та рекрутера? Запрошуємо вас на курс HR New Generation, де ви навчатиметеся від найкращих професіоналів.


15 переглядів0 коментарів

Comments


Userpic 1.png
bottom of page