top of page
Пошук
  • LvivHR Solutions

Навіщо бізнесу HR?

Оновлено: 9 вер. 2021 р.

“HR-спеціаліст – це потреба великих компаній. Наразі я можу самостійно зі всім впоратись. В моїй компанії працює мало людей, що з нами він робитиме?” – такими є найпоширеніші стереотипи про роль HR-а в бізнесі. Ким є насправді ейчари та яку роль відіграють в компанії? З’ясуймо далі разом з NOM – курсом про побудову брендів Lovemark Лєри Бородіної.


З якими стереотипами зустрічається власник бізнесу?


Стереотип 1: Мені зарано наймати ейчара


Часто власники бізнесу вважають, що маленька команда не потребує ейчара. Мовляв, незрозуміло, що він буде з нами робити. Втім, комфорт працівників важливий, незалежно від їхньої кількості. Тому, щоб і керівник, і його підлеглі були щасливими – потрібний ейчар.


“Якби мені сказали про позицію ейчара 10 років тому, то багатьох помилок я б не допустила, – каже засновниця сервісу Oh my look, співзасновниця G. Bar Лєра Бородіна. – Я б точно відкрила цю позицію та знайшла свою людину набагато раніше”.


Стереотип 2: HR-спеціаліст = кадровик


Інколи люди не розуміють, чим займається ейчар. Помилково вважати, що завдання такого спеціаліста зводяться до підрахунків зарплат, лікарняних, відпусток. Насправді ця позиція вміщає набагато ширші завдання.


Стереотип 3: Ейчар – це витрати, які не окупаються


Наявність такого працівника ніяк не впливають на ефективність та продажі? Це неправда. HR-спеціаліст вносить конструктив у роботу компанії, прописує посадові інструкції, зменшує плинність кадрів, допомагає ефективно адаптуватися новим працівникам та робить життя бізнесу набагато комфортнішим. Все це, безумовно, позитивно відбивається на фінансових результатах.


Стереотип 4: Робота ейчара дуже легка – він лише розносить печиво


Чи не найпопулярніший та найдревніший міф щодо професії, який, ми сподіваємось, відійде нарешті у минуле. HR-спеціаліст не офіціант, а стратегічний партнер бізнесу. Він мусить багато аналізувати, збирати КПІ, знати всі обороти та фінансові показники. Це йому допомагає позитивно впливати на систему управління людьми та результати бізнесу. HR є працівником рівня фінансового чи виконавчого директора та другою людиною в компанії, після власників.


Стереотип 5: Ейчар лише комунікує з людьми


Веде балачки за кавою, спілкується по скайпу, обдзвонює кандидатів – приблизно так ейчара бачать деякі люди. Втім, ейчар — це не поверхнева професія. У своїй роботі він поєднує знання з різних суміжних сфер: психології, права, аналітики.


Стереотип 6: Ейчар – психолог команди


HR-спеціаліст не є професійним психологом, хоч і може додатково виконувати цю функцію. Багато комунікуючи з працівниками, йому відомо про страхи, болі та очікування людей. Однак робота ейчара націлена не на психологічну допомогу, а на розвиток компанії й фінансову результативність, яку можна виміряти в цифрах.


Стереотип 7: Ейчар зруйнує культуру моєї компанії


Або ще гірше! Він запитає людей, як їм працюється, а вони поскаржаться. Насправді дуже мало компаній готові створювати умови, в яких працівники можуть вільно висловлювати своє невдоволення. Бізнеси, які не хочуть знати проблеми своїх підлеглих, переважно видаляють погані відгуки клієнтів та не налаштовані на відкритий діалог.


Стереотип 8: Ейчар лише розміщує вакансії на сайтах


В HR-сфері є безліч напрямків: рекрутер, талент сорсер, People Manager, People Partner, HR-директор, Employment Specialist Manager, хедхантер тощо. Обов’язки спеціаліста напряму залежать від потреб компанії та вміщують в собі не лише розміщення пропозицій праці.


Чим займається ейчар?


HR керує всім процесом пошуку людей


У невеликих компаніях переважно є один працівник, який відповідає за напрямок ейчарингу. Він не тільки проводить час на сайтах з вакансіями та шукає кандидатів, а працює одразу в кількох напрямках і допомагає власнику створювати здорову атмосферу в команді.


Класний ейчар керує всім процесом пошуку: правильно описує функціонал позицій, у стилі компанії створює текст вакансії, публікує її на внутрішніх і зовнішніх ресурсах, займається комунікацією з кандидатами, відправляє тестове тощо. Він допомагає керівнику розібратися хто потрібний в команді.


Адаптація персоналу


Ейчар бере на себе функцію адаптації новачка та робить це максимально ефективно. Він може застосувати інструмент наставника – назначати “найкращого друга в середині компанії”, який допоможе влитися в команду.


Системне навчання команди


Ейчар відповідає за те, щоб у всіх з’явився календар системного навчання. Це важливо, адже освіта = ріст і розвиток кадрів всередині. HR може створювати освітні продукти під конкретні потреби, а може використовувати зовнішні тренінги.


Розвиток членів команди


Щоб уникнути плинності кадрів, важливо не лише адаптувати людину в команді, а й розвивати та показати перспективи кар’єрного росту. Такі можливості прописує ейчар.


Хочете зробити сильнішим бізнес завдяки HR?


Якщо ви відчуваєте, що вашому бізнесу потрібен HR-спеціаліст – запрошуємо вас на консультацію. Експерти LHRS з радістю допоможуть вам.


350 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


Userpic 1.png
bottom of page