top of page
Пошук
  • Education LHRS

Внутрішня комунікація


Той, хто приділяє значну увагу внутрішній комунікації, може позитивно впливати на робочу атмосферу, забезпечити розуміння цінностей компанії та сприяти мотивації співробітників. Як буде транслюватись інформація – не менш важливо, ніж сам її зміст, особливо коли мова йде про внутрішні комунікації. Культура може надати компанії велику стратегічну перевагу. Те, з чого складається культура – цілі, цінності, практики – має бути ефективно донесено до працівників. Які кроки для цього потрібно зробити?


1. Формування візії і стратегії.

Для того щоб створити стратегію внутрішніх комунікації необхідно відповісти на ряд запитань:

- Який результат для своєї команди ми хочемо отримати?

- Який результат компанія хоче отримати?

- Як ми це досягнемо?

- Що потребує вдосконалення щоб отримати бажаний результат?

- Коли ми хочемо досягти цієї мети?

2. Використовувати правильні інструменти.

Важливо чітко розділити потоки інформації:

- Інформація яка стосується робочих процесів компанії (переговори, домовленості, задачі, бізнес процеси…)

- Інформація яка стосується життя компанії:

• Досягнення працівників та компанії;

• Проекти;

• Інтерв’ю з новачками;

• Заохочення;

• Святкування днів народження, іменин;

• Звільнення;

3. Додати візуал.

Існує статистика, що у 65% людей переважає візуальне сприйняття, а правильні візуальні ефекти дозволяють передавати інформацію легше, створювати більш сильне враження аніж текст. Тому експерти з комунікації радять транслювати значну частину внутрішніх повідомлень за допомогою банерів або екранів в офісі. Таким чином можна інформувати команду про нові та цікаві події в житі компанії:

- Цікаві події;

- Вакансії;

- Показники продажу;

- Нагадування про цілі компанії;

- Цінності;

- Спільні фотографії;

- Та цитати – мотивашки;

4. Розважальна складова.

Уявлення про те, що робота не має бути розвагою - давно застаріле. Тому варто створити телеграм канал, де люди будуть ділитись смішними новинами, відео, фото, дописувати коменти, а також створити смішні наліпки використовуючи фото співробітників.


5. Вимірювати все, що тільки можна.

Метрики повинні інформувати команду про поточну та минулу ефективність організації, тенденції ефективності, прогрес досягнення цілей. Для цього також можна використовувати борди чи екрани в офісі.


6. Не втрачати баланс.

Потрібно утримувати баланс у внутрішніх комунікаціях між повсякденними питаннями та довгостроковими цілями. Головне регулярно нагадувати працівникам, що вони є частиною чогось більшого, а ніж вони самі. Цінності компанії транслювати через досягнення окремого працівника.


7. Зворотній зв'язок.

Для ефективного бізнесу потрібний зворотній зв'язок не тільки від зовнішніх, ай і від внутрішніх клієнтів. Важливо, щоб кожен член команди мав змогу поділитись своєю думкою і запропонувати ідеї. Для цього також можемо використовувати борди чи екрани в офісі.


8. Взаємодія підрозділів

Варто регулярно проводити сесію питань-відповідей для представників різних підрозділів, де вони б змогли обмінюватись думками, ідеями, досвідом, та навчались один в одного.


9. Фільтр інформації

Важливо надавати інформацію у правильний час, не просто інформувати, а надихати надії, мотивувати, нести в собі цінності та місію компанії.


10. Відкритість та прозорість

Кожен працівник повинен мати змогу спілкуватися з будь ким в компанії, в тому числі з керівництвом, ця практика допоможе побудувати чесні відносини між членами колективу. А прозорість породжує довіру та відкритий діалог.


11. Соцмережі – без обмежень

Стимулювати використання соціальних медіа, заохочувати людей до правильного використання, відмічати компанію як місце де вони працюють, ділитись своїми фотографіями в офісі тощо. Це робить організацію більш живою для зовнішнього клієнта.


12. Новини

Ділитися новинами вашої сфери бізнесу, трендами, інсайтами, щоб кожен з працівників компанії розумів тенденції які відбуваються на ринку.


13. Акценти

Внутрішні комунікації повинні транслювати, які переваги та ресурсу доступні працівникам – починаючи від корпоративної бібліотеки до програми оздоровлення. Для цього можна використовувати комбіновані засоби подання інформації (електронна пошта, телеграм канал, дошка оголошень тощо).


14. Думай як маркетолог.

Компанії варто застосовувати персоналізований підхід, так само, як і в маркетингових комунікаціях з поточними клієнтами, а це означає – надавати працівникам релевантну інформацію в потрібний час.


Лише дотримуючись усіх цих, та можливо додаткових, практиків можна досягти ефективної внутрішні комунікації. Адаптувати, мотивувати, розвивати, надихати, підтримувати усіх гравців команди!


Курсова робота студентки групи 32 школи "HR NEW GENERATION" - Злотнікової Наталії

42 перегляди0 коментарів

Comentarios


Userpic 1.png
bottom of page